Čeština English Deutsch

<< Červenec >>
Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Soutěž

Soutěž Kavalírská cesta do Valtic

Můj mladý příteli, má spanilá slečno.

Již od nepaměti se mladící a dnes i slečny jako Ty vydávali do světa, aby získávali na panovnických a významných šlechtických dvorech nové zkušenosti. Studovali dvorskou etiketu, cizí jazyky, způsoby života, architekturu a přírodu cizích krajů. Ze svých cest si přiváželi bohaté zážitky
a zkušenosti, které potom uplatňovali při zprávě svých panství a majetků. Na svá domácí sídla později zvali význačné umělce a architekty.
I já jsem šel ve stopách svého otec Karla a v mládí cestoval, dokonce celých pět let trvalo, než jsem projel Evropu a vrátil se domů. Můj syn si zase na svých cestách zamiloval Itálii.
Podobnou kavalírskou cestu teď můžeš absolvovat i Ty. Vydáš se na dlouhou pouť, která Tě přivede do Valtic – našeho rodového sídelního zámku knížat z Lichtenštejnu, kde poznáš, jak jsme po dlouhá staletí žili a budovali svůj dům a utvářeli malebnou krajinu k obrazu svému.
Poznáš ideál urozeného, ctného, dobře vypadajícího, fyzicky zdatného, v chování uměřeného a zdrženlivého, vzdělaného, uměnímilovného a vůbec všestranného dvořana. Na svých cestách projdeš po našich nejvýznamnějších panstvích, uvidíš historické památky nejen z našich časů, ale vytvořené též v dávných dobách našimi předchůdci, a jelikož Ty začneš cestovat až ve 21. století navštívíš i úžasná místa, která jsem já již vidět nemohl.
Tvým kavalírským úkolem bude každý rok projít jednou trasou, posbírat razítka na každém místě a na konci každoroční cesty získá prvních 70 z Vás, nových kavalírů, na zámku ve Valticích malé překvapení. Pokud se chceš stát úspěšným kavalírem, musíš svou hru pravidelně sledovat na portále www.liechtensteinove.cz.
Na této adrese nalezneš digitální herní plán, detailní informace o místech, která musíš navštívit a kde získáš razítko do své mapy.
Přeji Ti, abys cestu zvládl se ctí a statečně absolvoval všechna místa, která Tě dovedou k poznání úžasných míst, která jsme kdysi obhospodařovali a která jsou dnes tolik obdivována.


Tvůj Karel Eusebius z LichtenštejnaPoznámka pod čarou

Turistická rodinná hra za poznáním památek na Lichtenštejnském panství Jižní Moravy a Dolního Rakouska


Modrá cesta

2. Zelená cesta

Fialová cesta

Červená cesta

Hnědá cesta

Tyrkysová cesta


 

Rychlé odkazy

Po stopách Lichtenštejnů o.p.s.

Lichtenštejnský zámek Wilfersdorf

Knížecí dům Lichtenštejnů

Lichtenštejnské sbírky

Zpravodajské portály

Zpravodajský server Po stopách Lichtenštejnů

Knížectví Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko - národní správa

 

 

Bulletin

Bulletin 2012-1

Bulletin 2013-1

Bulletin 2013-2